• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Cyklus – Gravitační stehy

Tento cyklus je inspirovaný -  Teorií strun.-. Jedná se o vesmírnou záležitost. Teorie strun je řada teorií založených na představě, že nejzákladnějšími entitami nejsou bodové částice, ale jednorozměrné objekty podobné strunám .

Gravitační vlny vrásky na prostoru, šířící se rychlostí světla na své dráze rozpínají a stahují prostor ve dvou směrech kolmých k šíření vlny.Takové teorie jsou lákavé, protože dávají naději na vytvoření konzistentní kvantové teorie gravitace a spojení všech čtyř přírodních sil.

 

 

 

Zajímavosti

Sample image Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitelnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo. 
Douglas Adams

Bezpočty vesmírů možná byly zpackány a pokaženy během věků, než se stávající systém postavil na vlastní nohy:kolik zbytečné práce, kolik marných pokusů bylo učiněno, až během nekonečných časů byl pomalý, avšak neustálý vzestup docílen v onom umění tvorby nových světů.  
David Hume